Chat with us, powered by LiveChat

Greyhound Candle - Handmade Candle

Zapach opowiada historie i przywołuje wspomnienia. Gdy pomyślę o zapachach, które najbardziej zapadły mi w pamięć, od razu przenoszę się do Bazyliki Świętego Piotra na Watykanie. Gdy mieszkałem w Rzymie, bardzo często przychodziłem tam, by na chwilę zostawić w tyle tętniące życiem miasto. Nigdy nie zapomnę woni chłodnego marmuru i przenikającej powietrze atmosfery spokoju, dostojeństwa i łączności z poprzednimi pokoleniami. Zawsze marzyłem, by odtworzyć ten zapach.
 
Tworzeniem świec postanowiłem jednak zająć się po wizycie w innym miejscu – paryskim showroomie Ricka Owensa. Tam dominował kolejny zapach, który zawsze będzie w mojej pamięci. Zupełnie unikatowy, intensywny, inspirowany włosiem konia, dopasowany do tematyki ówczesnej kolekcji. Wtedy uderzyło mnie, jak istotne znaczenie dla charakteru miejsca mają zapachy i zacząłem zastanawiać się, dlaczego tak dużo uwagi poświęca się perfumom, a relatywnie niewiele świecom, które nadają zapach miejscu, w którym przebywamy.


Od początku moim zamiarem było więc stworzenie marki, która stanie się odpowiednikiem modowego haute couture w świecie zapachów i która dostarczy świece najwyższej jakości – zarówno pod kątem dobranych składników, sposobu wykonania, jak i dojrzałości całego konceptu, jego oprawy wizualnej, przemyślanych inspiracji, które sprawią, że każdy produkt to niepowtarzalna opowieść.    
                                                       
Tak narodziła się marka GREYHOUND CANDLE. 

Sebastian Flak
Nie znaleziono nic spełniającego ustawione kryteria filtrowania
Filtry
Porozmawiaj z nami!