Właściwości syropu klonowego i jego zastosowanie

Cukier występuje w wielu potrawach i napojach, jakie na co dzień spożywamy. Jak powszechnie wiadomo, biały cukier nie wpływa korzystnie na zdrowie, dlatego też warto zastąpić go czymś zdrowszym. Niewiele osób wie, że zamiast wykorzystywania do słodzenia cukru, czy słodzików, można śmiało stosować syrop klonowy.

Czym jest syrop klonowy?

Bywa on określany mianem naturalnego cukru. Jak wskazuje nazwa syrop klonowy uzyskiwany jest z pnia klonu. Dzięki odparowaniu wody uzyskiwana jest gęsta konsystencja bogata w sole mineralne ważne w prawidłowej pracy erca i układu nerwowego, takich jak wapń, magnez, potas, fosfor i mangan. Zawiera również witaminy z grupy B, niacynę, biotynę oraz kwas foliowy. Warto podkreślić, że syrop klonowy jest mniej kaloryczny niż biały cukier i miód. Ma lekko gęstą konsystencję, słodki smak, bursztynową barwę i charakterystyczny zapach. Syrop klonowy produkowany jest w Kanadzie i niektórych regionach USA.

Istnieje również przekonanie, że syrop klonowy jest afrodyzjakiem, takim samym jak lubczyk, czy szampan, bowiem zwiększa on wrażliwość na bodźce zewnętrzne i pobudza zmysły. Badania medyczne dowiodły, że substancje zawarte w syropie klonowym wpływają na ośrodki seksualne.

Zastosowanie syropu klonowego

Na ogół, syrop klonowy jest używany jako zamiennik cukru, słodzików i miodu. Można go używać w roli polewy do naleśników i gofrów, jest dodatkiem do owoców, francuskich tostów na słodko, różnorodnych ciast, lodów, deserów, jogurtów, płatków śniadaniowych, a także sałatek i sosów. Znakomicie komponuje się z warzywami, smażonymi lub pieczonymi mięsami i rybami. Można go dodawać do mleka, kawy i herbaty, jak również jako dodatek do drinków.

Przygotowała


Czytaj więcej

 •  Marka produktu jest jego integralnym elementem, który pozwala na identyfikację cech nadanych mu przez producenta. Może ona również skutecznie wyróżnić produkt na tle innych, mających podobne właściwości. Nie ulega wątpliwości, że marka jest jednym z kapitałów firmy. Buduje ona zaufanie klienta i ułatwia prowadzenie komunikacji z rynkiem. Na markę składa się wiele elementów wśród których można wyróżnić m.in. zapach.

  czytaj więcej »

 • Muffinki z jagodami udadzą się każdemu, kto poświęci im odrobinę swojego cennego czasu. Gdy jednak nie masz go tyle, lub słodycze wolisz jedynie wąchać, możesz zapalić świecę Kringle Candle o zapachu Muffinek z jagodami z kolekcji Kitchen Canister. Oszałamiający zapach gwarantowany.

  czytaj więcej »

 • Halloween to nie tylko dynie, kilogramy łakoci i upiorne stroje. To również zapachy, które pozwolą nam poczuć magię zabawy i psikusów. Za pomocą świec wyczarujemy aromaty niczym z kotła czarownicy.

  czytaj więcej »

Opinie o produktach

 1. IRENA - Ocena: 10/10

  Ponownie użyłam połowy wosku jak w przypadku Hot Chocolate i pokój wypełnił się delikatną słodyczą. Dla mnie zapach super . Sprawdź »

 2. Ewa - Ocena: 8/10

  Ogólnie niezły zapach, ale jest w nim coś, co mnie meczy, jakaś taka nuta spalenizny, pieczenia, zapach mocno wyczuwalny Sprawdź »

 3. Katrina - Ocena: 10/10

  Zapach cudowny. Mój faworyt. Jest słodki ale w delikatny i przyjemny sposób. Jest intensywny ale nie meczy. Sprawdź »

 4. Dorota - Ocena: 10/10

  Bardzo dobrze odwzorowanych zapach amerykańskich naleśników z syropem klonowym. Jak zwykle muszę pochwalić moc zapachu z tej małej świeczki. Bardzo przyjemny aromat. Sprawdź »

Zadzwoń