Jak skutecznie pozbyć się szerszeni w domu: sprawdzone metody i porady

Szerszenie w domu to problem, który niejednym z nas dał się we znaki. Przerażający gwar, niespodziewani goście w kuchni czy łazience potrafią skutecznie zepsuć nastrój i sprawić, że nie czujemy się bezpiecznie we własnym domostwie. Istnieje jednak wiele sposobów na skuteczne pozbycie się tych nieproszonych mieszkańców. W artykule znajdziesz sprawdzone metody i porady, które pomogą wyeliminować szerszenie z Twojego otoczenia.

Czym odstraszyć szerszenie w domu?

Jednym z popularnych domowych sposobów na odstraszanie szerszeni jest wykorzystanie zapachu, przed którym uciekają. Więc co na szerszenie w domu w tym przypadku? Doskonałym pomysłem może być roztwór wody z olejkiem miętowym. Szerszenie nie przepadają za tym aromatem, a roztwór możesz rozpylić po całym domu. Aby przygotować efektywny środek, wystarczy dodać około 15 kropli olejku miętowego do pół litra wody, następnie wlać to do rozpylaczki i gotowe!

Homemade pułapka na szerszenie

Kolejną skuteczną metodą na zwalczenie niechcianych gości są pułapki. Jeśli zastanawiasz się, co na szerszenie w domu, to wypróbuj sprytne pułapki z butelką PET. Wystarczy, że przekrój butelkę na dwie części, a następnie na odwrót wsadź górną część w dolną. Do pułapki możesz wlać ulubiony sok lub słodką wodę. Zapach oszołomi szerszenie, które chętnie wlezą do pułapki, ale nie będą potrafiły się stamtąd wydostać.

Szerszenie nienawidzą dymu i gorących temperatur

Długie letnie wieczory z pewnością wykorzystujesz na odpoczynek na tarasie czy balkonie. Jeśli nękają Cię szerszenie, to spróbuj i tego sposobu. Umieść palące się kadzidło lub wsyp kawy na rozgrzaną płytę – szerszenie nie przepadają za dymem ani gorącymi temperaturami, dlatego takie działanie może pomóc je zaganiać.

Szukanie źródła problemu

Jeśli doświadczasz dużego nasilenia szerszeni w swoim mieszkaniu, warto poszukać ich gniazda. Bywają często schowane na strychach, w garażach czy w innych ukrytych miejscach. Bezpośrednie zwalczanie gniazda może być ryzykowne, szczególnie jeśli nie wiesz jak się za to zabrać. Tylko co na szerszenie w domu z uciążliwym gniazdem?

Zleć usuwanie gniazd profesjonalistom

Jeśli lokalizacja gniazda jest już znana, warto rozważyć zlecenie jego usunięcia przeszkolonym fachowcom. Eksperci w tej dziedzinie są w stanie sprawnie i bezpiecznie usunąć gniazdo, a Ty z dnia na dzień poczujesz różnicę, gdy pozbędziesz się nieproszonych gości.

W miarę możliwości zapewnij owocom należyte warunki do życia

Szerszenie czy osy mają swoje miejsce na świecie. Nie zawsze jest nim Twój dom, ale warto mieć świadomość, że są one także pożyteczne. Dlatego w przypadku, gdy nie ingerują w Twoje życie zbyt mocno, staraj się im nie szkodzić. Zapewnij im na podwórku np. jakieś miseczki z wodą, a odwdzięczą się polowaniem na komary czy inne nieprzyjemne insekty.

Rozwiązania na szerszenie w domu – efektywne sposoby na niechcianych gości

W artykule przedstawiono różnorodne, sprawdzone metody na pozbycie się szerszeni z domu. Między innymi, zalecane jest stosowanie roztworu wody z olejkiem miętowym oraz pułapek domowej roboty z butelką PET. Ponadto, warto eksperymentować z niewielkimi źródłami dymu i ciepła w miejscach, gdzie owady się pojawiają. W przypadku większego problemu ze szerszeniami, kluczową kwestią może być odnalezienie i usunięcie gniazd przez wykwalifikowanego specjalistę. Pamiętajmy jednak, aby w miarę możliwości pozwolić tym owadom żyć w swoim naturalnym środowisku, ponieważ są również pomocne w utrzymaniu równowagi ekosystemu.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Prev
Jak zmęczyć psa w domu i skutecznie zwalczyć osy: Praktyczne porady

Jak zmęczyć psa w domu i skutecznie zwalczyć osy: Praktyczne porady

Czasami bywa trudno zatroszczyć się o swojego pupila, zwłaszcza jeśli musimy

Next
Jak ustalić optymalną temperaturę w domu: poradnik dla komfortowego życia

Jak ustalić optymalną temperaturę w domu: poradnik dla komfortowego życia

Osiągnięcie optymalnej temperatury w domu może być kluczowe dla komfortowego

You May Also Like