Skąd pchły, muchy i pluskwy w domu – ekologiczne metody walki z nieproszonymi lokatorami

Każdy z nas chce żyć w czystym, zdrowym i przyjemnym otoczeniu, ale niestety czasami nasze domy stają się miejscem zamieszkania dla nieproszonych lokatorów, takich jak pchły, muchy czy pluskwy. Nie musisz jednak osiągać się po chemiczne środki, aby pozbyć się tych intruzów. W artykule przedstawiamy ekologiczne metody walki z tymi uciążliwymi mieszkańcami, które pomogą przywrócić harmonię w naszych domach, dbając jednocześnie o środowisko.

Skąd pchły w domu i jak z nimi walczyć?

Zacznijmy od przeanalizowania, skąd pchły w domu i za co je możemy “dziękować”. Pchły to małe, skoczne owady, które potrafią uprzykrzyć życie zarówno nam, jak i naszym czworonożnym pupilom. Często pojawiają się w naszych domach wraz z naszymi zwierzętami, gdy te wracają z spacerów. Co więcej, pchły mogą również dostać się do mieszkania np. w wyniku kontaktu z innymi zwierzętami, a także przenikać przez wszelkie szczeliny, otwory czy nawet dostarczane pocztą paczki.

Kiedy już zapanują w naszym domu, niestety są trudne do wyplenienia, ale istnieją ekologiczne metody walki z nimi. Przede wszystkim warto regularnie czyścić dom, odkurzać dywany i tapicerkę, a posiadając zwierzęta – dbać o ich higienę, np. stosując naturalne szampony przeciwpchelne. Dodatkowo, można też użyć na dywanach i tekstyliach mieszanki octu i wody w proporcji 50:50, co pomoże zneutralizować zapach, który przyciąga pchły.

Skąd muchy w domu i jak się pozbyć tych uciążliwych owadów?

Kolejnym uciążliwym domownikiem są muchy. Niepożądanymi lokatorami stają się, gdy niechcący wpuszczamy je do mieszkania, zostawiając na noc otwarte okna czy drzwi balkonowe. Natomiast świadomość, skąd muchy w domu, może pomóc nam w ich przeciwdziałaniu.

Aby zminimalizować problem z występowaniem much w pomieszczeniach, warto stosować siatki przeciw owadom na okna oraz zostawić drzwi wyłącznie uchylone. W kuchni i jadalni odbijają się natomiast dosłownie jakim smakołykom serwujemy naszym nieproszonym lokatorom, dlatego warto schować jedzenie do lodówki czy pojemników, utrzymać czystość i wyrzucać na bieżąco śmieci.

Jeśli chodzi o ekologiczne metody walki z muchami, możemy wykorzystać takie preparaty jak octowe zapachy, upieczonej w piekarniku cytryny czy spróbować domowych pułapek z mieszanką wody, cukru syntetycznego i płynu do mycia naczyń.

Pluskwy domowe – jak się przed nimi uchronić i jak dostały się do naszego domu?

Zastanawialiście się kiedyś, skąd pluskwy w domu? Odpowiedź może Was zaskoczyć – jeden z powodów to podróże. Pluskwy mogą “przyczepić” się do naszych bagaży w hotelach czy hostalach, a następnie przemycić się z nami do domu.

Aby uniknąć pluskiewiczego “niespodzianek”, warto zainwestować w specjalistyczne pokrowce na materace, dbać o czystość sypialni czy izolować ewentualne szczeliny, dziury czy uszkodzenia. Warto również przeliczyć się z kolekcją książek do przeczytania, ciasno zapełnionymi półkami czy wyjąć walizki z szafy, aby dokładnie przetrzeć i przetrzepać ich zawartość.

W przypadku ekologicznej walki z pluskwami, polecane są metody termiczne (np. suszenie poszew na wysokich temperaturach), napary z goździków czy pieprzem cayenne nakładane na zakątki mieszkania.

Teraz, kiedy już wiemy skąd pchły w domu, skąd muchy w domu czy skąd pluskwy w domu, możemy spróbować wdrożyć w życie powyższe porady, aby uwolnić się od uciążliwych owadów. Wszystko to możemy zrobić, nie szkodząc przy tym środowisku, korzystając z ekologicznych metod walki z niespodziankami w naszych mieszkania!

Wyzwania związane z domowymi owadami

Artyku>

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Prev
Jak skutecznie pozbyć się pluskiew domowym sposobem: sprawdzone metody na walkę z pluskwami

Jak skutecznie pozbyć się pluskiew domowym sposobem: sprawdzone metody na walkę z pluskwami

Pluskwy domowe to niestety coraz częstszy problem, z którym muszą zmierzyć się

Next
Ile kosztuje budowa domu kanadyjskiego? Porównanie cen i praktyczne wskazówki

Ile kosztuje budowa domu kanadyjskiego? Porównanie cen i praktyczne wskazówki

Budowa domu to jedna z najważniejszych decyzji w życiu, wymagająca sporego

You May Also Like